היתר בניה

היתר בניה

קבלת היתר בניה נדרשת עבור ביצוע שינויים בדירה, הרחבת שטח דירה, סגירת מרפסת, פיצול הדירה לשתי יחידות נפרדות ועוד. כל פעולה מסוג זה מחייבת קבלת היתר בניה עוד טרם התחלת העבודה מהוועדה המקומית לתכנון ובניה או מרשות הרישוי, כאשר מרגע הנפקתו, ההיתר נמצא בתוקף למשך שנה.

מהו היתר בניה ובאילו מקרים הוא נדרש?

היתר בניה ניתן בהתאם להוראות חוק התכנון והבניה והתקנים הרלוונטיים בענף הבניה. שימוש או ביצוע שינויים בנכס ללא קבלת היתר כדין, מהווים עבירה פלילית ונוכח העובדה כי מדובר בעבירה נפוצה, הרי שבתי המשפט מחמירים בענישה במטרה לצמצם את היקף התופעה. על פי חוק התכנון והבניה נקבע מהם המקרים בהם ניתן לבצע שינוי בנכס ללא הוצאת היתר ובאילו מקרים ישנה חובה לקבלת אישור מהוועדה המקומית. החוק קובע כי עבור תוספות בניה, הקמת גדר, חלון, סככה וקירוי מרפסת, ישנה חובה להגשת בקשה להיתר בניה, כאשר במקרים של בניית מחסן או פרגולה, נין לקבל היתר לביצוע עבודה מצומצמת. היתר בניה נדרש גם עבור הריסת בניין, סלילת דרך, בניית בניין חדש, הנחת תשתיות וחפירות בקרקע וכן עבור הקמתם של מבנים זמניים כגון משרד, קרוואן או מחסן. 

תהליך הגשת בקשה להיתר בניה

הגשת בקשה לקבלת היתר בניה כוללת הוצאה של תיק המבנה מהארכיון של הוועדה לתכנון ובניה וזאת לשם עיון בתיק. לרשויות המקומיות השונות ישנם נהלים שונים בנוגע להליך זה ולכן יש לברר מראש מהו אופן ההליך הספציפי ברשות המקומית הרלוונטית. במידה ועל פי תכניות הבניין, ניתן לבצע את השינוי הרצוי, הרי שניתן להמשיך בתהליך ולהגיש בקשה לקבלת היתר. הגשת הבקשה מחייבת קבלת סיוע מקצועי של אדריכל רישוי ומודד מוסמך וכמו כן יש להוציא נסח טאבו ולקבל אישור והסכמה של בעלי הזכויות בבניין כאשר מדובר בבניין משותף. 

שאלות נוספות ו/או לקבלת ייעוץ משפטי בהיתר בניה לחץ כאן

Mobilaw היא פלטפורמה שתחסוך לכם זמן כשאתם מנהלים תהליך משפטי

כשמחפשים שירות משפטי, הדגש הוא על זמן התגובה, היכולת להבין בדיוק באיזה תהליך מדובר, והתאמת עורך דין העוסק בתחום
ועד לקבלת תוצאה מעולה ויעילה. מתוך ההבנה הזאת, יצרנו פלטפורמה שמשתפת פעולה עם עורכי דין מנוסים ומקצועיים, ושכללנו את רמת
 השירות שתתאים לקצב החיים ושתעניק לכם שירות איכותי ומדויק.

יוצרים קשר

משאירים לנו הודעה בכל דרך שנוחה לכם - מייל, הודעה קולית, וואטספ

שיחת ייעוץ

עו"ד מטעמנו חוזר אליכם במהירות כדי לזהות את הצורך המשפטי ולגבש תכנית והצעה

מתאימים לכם פתרון משפטי

אנחנו מחברים אותך עם עו"ד מצוות Mobilaw העוסק בתחום השירות הנדרש בלוחות זמנים המתאימים לך

Mobilaw מלווה אותך

עו”ד מטעמנו מלווה את התהליך בכדי לוודא שנשמרת רמת טיפול ושירות מקצועית ומהירה

דילוג לתוכן