הסכם סודיות

הסכם סודיות

הסכם סודיות הינו חוזה שמשמעותו אי גילוי שנחתם בין שותפים עסקיים, חברות ויזמים וכן בינם לבין גורמים נוספים כגון עובדים, ספקים, יועצים וכו’. ההסכם מיועד למנוע חשיפה או שימוש במידע המועבר בין הצדדים בכתב או בעל פה במסגרת התקשרותם.

לשם מה נועד הסכם סודיות?

עריכת הסכם סודיות הינה חיונית לשם הגנת זכויותיו של מוסר המידע בנוגע לרעיונות, שיטות עבודה, פטנטים, מוצרים חדשים, סודות מסחריים והמצאות. תכלית ההסכם הינה למנוע אפשרות של הצד השני לפרסם מידע רגיש וסודי או לעשות בו שימוש. בכל מקרה בו ישנה הפרה של ההסכם או ניצול לרעה, הרי שקיימת אפשרות לפנות לבית המשפט לשם קבלת פיצויים בהתאם לנסיבות המקרה וסבירותם של הסעיפים המעוגנים בחוזה.

סנקציות במקרה של הפרת הסכם 

הפרה של הסכם סודיות מובילה לסנקציות שונות הקבועות בחוק. הצדדים יכולים להסכים כי במקרה של הפרת חוזה, יזכה הנפגע בפיצויים או בסעד בהתאם להסכם שנחתם או מכוח חוק החוזים. הפרת הסכם סודיות עשויה להיחשב גם כעוולה נזיקית וזאת במקרה ובוצעה הפרה של חוק עוולות מסחריות, במקרה שכזה, זכאי הנפגע בפיצוי גם ללא הוכחת נזק בעילה של גזל סוד מסחרי. 

החשיבות והנחיצות של עריכת הסכם סודיות

עריכת הסכם סודיות חיונית בהליך הקמת עסק בין השותפים והמייסדים, בעת צירופם של שותפים נוספים לחברה ובעת גיוס עובדים וזאת על מנת למנוע ניצול של חשיפה למידע במהלך ההתקשרות או לאחר סיומה. על הסכם סודיות יש להחתים גם אנשי מקצוע רלוונטיים, יועצים, משקיעים, מומחים וכו’. הסכם הסודיות יכול להיות הדדי או חד צדדי וזאת בהתאם לבחירת הצדדים. ללא חתימה על הסכם סודיות, רשאי כל אחד מהצדדים לעשות שימוש באופן חופשי במידע שהועבר לו, בעוד שחתימה על ההסכם מטילה חובת סודיות בהתאם להגדרה ועיגון בהסכם של  סוג המידע הנחשב כסודי.

שאלות נוספות ו/או לקבלת ייעוץ משפטי בהסכם סודיות לחץ כאן

Mobilaw היא פלטפורמה שתחסוך לכם זמן כשאתם מנהלים תהליך משפטי

כשמחפשים שירות משפטי, הדגש הוא על זמן התגובה, היכולת להבין בדיוק באיזה תהליך מדובר, והתאמת עורך דין העוסק בתחום
ועד לקבלת תוצאה מעולה ויעילה. מתוך ההבנה הזאת, יצרנו פלטפורמה שמשתפת פעולה עם עורכי דין מנוסים ומקצועיים, ושכללנו את רמת
 השירות שתתאים לקצב החיים ושתעניק לכם שירות איכותי ומדויק.

יוצרים קשר

משאירים לנו הודעה בכל דרך שנוחה לכם - מייל, הודעה קולית, וואטספ

שיחת ייעוץ

עו"ד מטעמנו חוזר אליכם במהירות כדי לזהות את הצורך המשפטי ולגבש תכנית והצעה

מתאימים לכם פתרון משפטי

אנחנו מחברים אותך עם עו"ד מצוות Mobilaw העוסק בתחום השירות הנדרש בלוחות זמנים המתאימים לך

Mobilaw מלווה אותך

עו”ד מטעמנו מלווה את התהליך בכדי לוודא שנשמרת רמת טיפול ושירות מקצועית ומהירה

דילוג לתוכן