הסכם שותפות

הסכם שותפות

הסכם שותפות

הסכם שותפות הוא מונח המתייחס לניהול עסקים בין היתר במסגרת של חברה ומטרתו היא להסדיר את מערכת היחסים המשפטית והעסקית בין הצדדים שמטרתם לייצר רווחים משותפים. הסכם שותפות הוא למעשה חוזה אשר נחתם בין שני צדדים או יותר ומהווה בסיס לשותפות יציבה ומעניק לצדדים תחושה של ביטחון. ניסוח הסכם שותפות אמור לספק הגנה על זכויות הצדדים והוא אמור למנוע חילוקי דעות עתידיים, לקבוע דרכי פעולה והתנהלות, ליישב מחלוקות , להגדיר תפקידים, חלוקת רווחים ועוד.

קריטריונים וסעיפים בהסכם שותפות 

 טרם החתימה על הסכם שותפות יש לברר לגבי העבר של הגורמים איתם נחתם ההסכם ולבדוק האם קיימים סכסוכים משפטיים כלשהם או נכסים מעוקלים. על ההסכם לכלול מנגנונים ליישוב סכסוכים וזאת על מנת למזער את הסיכונים. 

הגדרת תפקידים 

חוזה שותפות מחלק את התפקידים השונים בחברה וקובע תחומי אחריות לכל שותף. רצוי שההסכם יכלול את היקף העבודה של כל שותף במטרה למנוע תחושות קיפוח או חוסר שוויון בנטל. 

ניהול החברה 

ההסכם נועד לוודא הבנה בנוגע לאופן ניהול החברה והפעילות העסקית. יש להחליט מהי רמת הסיכון שהצדדים מוכנים לקבל על עצמם ומהם התנאים להכנסת שותף נוסף. ההסכם אמור להכיל את ההחלטה באשר לשלב התחלת השותפות ומשך זמן השותפות.

חתימה על סודיות

 עם סיום השותפות או לאחר פרישת אחד השותפים, יש למנוע תחרות ולכן מומלץ להוסיף סעיף המגביל את השותפים הפורשים בהקמת עסק מתחרה ולהחתימם על סודיות.

חלוקת רווחים

הסכם השותפות יכיל מנגנון אשר יקבע את חלוקת הרווחים. לצורך כך יש להחליט מהם התנאים לחלוקת הרווחים, מהו אופן החלוקה וכו’. נוסף על כך, יש לקבוע הוראות הנוגעות למכירת חלקים של השותפים בשותפות ומנגנונים המעגנים את זכות ההצטרפות (Tag along) למכירה וזכות סירוב ראשונה.

שאלות נוספות ו/או לקבלת ייעוץ משפטי בהסכם שותפות לחץ כאן

Mobilaw היא פלטפורמה שתחסוך לכם זמן כשאתם מנהלים תהליך משפטי

כשמחפשים שירות משפטי, הדגש הוא על זמן התגובה, היכולת להבין בדיוק באיזה תהליך מדובר, והתאמת עורך דין העוסק בתחום
ועד לקבלת תוצאה מעולה ויעילה. מתוך ההבנה הזאת, יצרנו פלטפורמה שמשתפת פעולה עם עורכי דין מנוסים ומקצועיים, ושכללנו את רמת
 השירות שתתאים לקצב החיים ושתעניק לכם שירות איכותי ומדויק.

יוצרים קשר

משאירים לנו הודעה בכל דרך שנוחה לכם - מייל, הודעה קולית, וואטספ

שיחת ייעוץ

עו"ד מטעמנו חוזר אליכם במהירות כדי לזהות את הצורך המשפטי ולגבש תכנית והצעה

מתאימים לכם פתרון משפטי

אנחנו מחברים אותך עם עו"ד מצוות Mobilaw העוסק בתחום השירות הנדרש בלוחות זמנים המתאימים לך

Mobilaw מלווה אותך

עו”ד מטעמנו מלווה את התהליך בכדי לוודא שנשמרת רמת טיפול ושירות מקצועית ומהירה

דילוג לתוכן