מיזוגים ורכישות

מיזוגים ורכישות

הליך רכישה של עסק קיים הינו מהלך מורכב למדי המצריך תכנון מוקדם וידע. ישנה חשיבות רבה בקבלת הנתונים אודות העסק הקיים וכן בביצוע בדיקות מקיפות ומסודרות אשר יאפשרו קבלת החלטות נבונה המבוססת על עובדות (“בדיקת נאותות”).

איתור העסק הפוטנציאלי 

שלב בו נבדקת כדאיות ההשקעה ונבחנות השקעות שמוגדרות כהזדמנות. המשקיע קובע מטרות ברורות לפעולת הרכישה או המיזוג כאשר המטרה המרכזית הינה השבחת ערך החברה. לאחר הגדרת היעד יש לבנות תחזית עסקית הכוללת תזרים מזומנים וקביעת מדדי ביצוע. טרם ביצוע העסקה, יש לבדוק פרטים אודות הצד המוכר ומניעי המכירה שלו.

 

משא ומתן ראשוני 

 כניסת הצדדים למשא ומתן ראשוני וזאת מבלי לדון בשלב זה במחיר העסקה המדויק. הצדדים קובעים ביניהם טוות מחירים רחב לעסקה אשר ידון בהמשך המגעים וכן יושפע בהתאם לבדיקות נוספות אשר יבצעו הצדדים.

מסמך כוונות והסכם סודיות 

עם קבלת החלטה עקרונית להתקשרות בין הצדדים, מקובל לנסח מסמך הצהרת כוונות. זוהי דרך לאשר את עיקרי העסקה ואת התנאים אשר סוכמו בין הצדדים עד לשלב זה. המסמך מהווה הליך מקדים לכניסה למו”מ ומבטיח רצינות כוונות הצדדים.

בדיקת נאותות

נועדה לוודא כי המידע אשר ניתן בעת קיום המו”מ הינו מדויק ואמין. מטרות הבדיקה כוללות: הערכת תחומי הפעילות של העסק, סקירת החוזים התפעוליים והפיננסיים, סקירה של ההיבטים החוקיים, ניתוח מידע ודוחות כספיים של העסק וברור של העסק הנרכש מבחינת סיכויים אל מול סיכונים.

 

הסכם הרכישה 

מנוסח על ידי עורך דין ומבוסס על מכתב הצהרת הכוונות הראשוני. ההסכם מתייחס לתביעות ופיצויים במקרה של הפרת הסכם, גילוי מצגים מטעים וכו’. בנוסף יכלול ההסכם הסכמי בוררות או שיפוט וכן יקבעו ערבויות וחשבון נאמנות עד לקיום תנאים מוסכמים או חלוף הזמן המוסכם.

שאלות נוספות ו/או לקבלת ייעוץ משפטי במיזוגים ורכישות לחץ כאן

Mobilaw היא פלטפורמה שתחסוך לכם זמן כשאתם מנהלים תהליך משפטי

כשמחפשים שירות משפטי, הדגש הוא על זמן התגובה, היכולת להבין בדיוק באיזה תהליך מדובר, והתאמת עורך דין העוסק בתחום
ועד לקבלת תוצאה מעולה ויעילה. מתוך ההבנה הזאת, יצרנו פלטפורמה שמשתפת פעולה עם עורכי דין מנוסים ומקצועיים, ושכללנו את רמת
 השירות שתתאים לקצב החיים ושתעניק לכם שירות איכותי ומדויק.

יוצרים קשר

משאירים לנו הודעה בכל דרך שנוחה לכם - מייל, הודעה קולית, וואטספ

שיחת ייעוץ

עו"ד מטעמנו חוזר אליכם במהירות כדי לזהות את הצורך המשפטי ולגבש תכנית והצעה

מתאימים לכם פתרון משפטי

אנחנו מחברים אותך עם עו"ד מצוות Mobilaw העוסק בתחום השירות הנדרש בלוחות זמנים המתאימים לך

Mobilaw מלווה אותך

עו”ד מטעמנו מלווה את התהליך בכדי לוודא שנשמרת רמת טיפול ושירות מקצועית ומהירה

דילוג לתוכן