העברת מניות

העברת מניות

העברת מניות

הסכמים להמכירה או העברה של מניות הינם בעלי משמעויות משפטיות ופיננסיות כבדות משקל. מורכבות הנושא וההיבטים המשפטיים הכרוכים בעסקאות מניות מחייבת קבלת ייעוץ משפטי מקצועי טרם התקשרות בהסכם למכירה או העברה של מניות.

העברת מניות היא הליך אשר נעשה מבעל מניות אחד לבעל מניות אחר. בעלי המניות רשאים להעביר מניות ביניהם או לגורם אחר בתמורה או ללא תמורה, וזאת בהתאם להוראות הדין החלות עליהם. העברת מניות נעשית במסגרת חוזה לדוגמא הסכם רכישת מניות, הסכם מכירת מניות או הסכם השקעה.

הסכם מכירת או העברת מניות

הסכם מכירת או העברת מניות הוא הסכמה בעל פה או בכתב בין צדדים אשר מסדירה את התנאים המסחריים והמשפטיים הכרוכים בהעברה של המניות בין הצדדים. ברוב המקרים רכישה או מכירה של מניות נערכת בכתב. מכירת או העברת מניות תלויה במגוון שיקולים המשתנים בהתאם לכל מקרה. את העסקה יש לתכנן מראש וזאת תוך התחשבות באינטרסים של הצדדים, במגבלות החלות עליהם ובסיכונים הנובעים מהמהלך. הכנת חוזה למכירה או העברה של מניות מחייבת ביצוע של התאמות ספציפיות המתאימות לנסיבות ההתקשרות וכוללות זכויות, חובות והתחייבויות של הצדדים. טרם חתימת ההסכם יש לוודא קיומם של האישורים הנדרשים כגון אישור דירקטוריון או אישור בעלי המניות. 

מגבלות ותקנות 

על צד המעוניין ברכישה של מניות של צד אחר, מוטלת החובה לוודא כי הגורם אשר מעביר את מניותיו אכן מחזיק במניות בפועל וזאת באמצעות בדיקת מצב הסמכויות בחברה. העברת מניות שלא בהתאם למגבלות החלות על הצדדים תביא לאובדן התוקף המשפטי של המהלך ולאובדן של ההשקעה הכספית. העברת או מכירת המניות מתבצעת בצורות שונות התלויות במגבלות החלות על המתקשרים. בכל מקרה, על החברה להודיע על ביצוע המהלך לרשם החברות בתוך 14 ימים. כמו כן, בהתאם לתקנות החברות, את ההודעה יש להעביר לרשם באמצעות טופס העברת מניות הכולל את פרטי שני הצדדים, את כמות המניות ואת התמורה ששולמה.

שאלות נוספות ו/או לקבלת ייעוץ משפטי בהעברת מניות לחץ כאן

Mobilaw היא פלטפורמה שתחסוך לכם זמן כשאתם מנהלים תהליך משפטי

כשמחפשים שירות משפטי, הדגש הוא על זמן התגובה, היכולת להבין בדיוק באיזה תהליך מדובר, והתאמת עורך דין העוסק בתחום
ועד לקבלת תוצאה מעולה ויעילה. מתוך ההבנה הזאת, יצרנו פלטפורמה שמשתפת פעולה עם עורכי דין מנוסים ומקצועיים, ושכללנו את רמת
 השירות שתתאים לקצב החיים ושתעניק לכם שירות איכותי ומדויק.

יוצרים קשר

משאירים לנו הודעה בכל דרך שנוחה לכם - מייל, הודעה קולית, וואטספ

שיחת ייעוץ

עו"ד מטעמנו חוזר אליכם במהירות כדי לזהות את הצורך המשפטי ולגבש תכנית והצעה

מתאימים לכם פתרון משפטי

אנחנו מחברים אותך עם עו"ד מצוות Mobilaw העוסק בתחום השירות הנדרש בלוחות זמנים המתאימים לך

Mobilaw מלווה אותך

עו”ד מטעמנו מלווה את התהליך בכדי לוודא שנשמרת רמת טיפול ושירות מקצועית ומהירה

דילוג לתוכן