קבוצות רכישה

קבוצות רכישה

קבוצת רכישה הינה התאגדות של כמה רוכשים פרטיים במטרה לקניית מגרש ובניית בתי מגורים משותפים באופן עצמאי. וזאת ללא תלות בקבלן. קבוצות רכישה הן אלה אשר מגייסות את המשתתפים, מבצעות את רכישת הקרקע ובוחרות את אנשי המקצוע הנדרשים לצורך מימוש הפרויקט. 

תכנית עסקית והסכם שיתוף

ברוב המקרים, הרוכשים הפוטנציאליים מגויסים באמצעות שיטות שיווק שונות, מגוונות ושקטות וזאת לאחר שהיזם איתר מגרש לבנייה. את חברי הקבוצה ניתן לבחור כך שיהיו בעלי מכנה משותף רחב, כאשר כל משתתף רוכש חלק יחסי בקרקע מהיזם אשר בוחר קבלן ביצוע וכזה המפקח על תהליך הבנייה. היזם מכין תכנית עסקית טרם תחילת הבנייה, כאשר רכישת דירה כחלק מקבוצת רכישה אמורה להוזיל עלויות ולהיות משתלמת לרוכשים. המשתתפים חותמים על הסכם שיתופי הכולל את כל שלבי הפרויקט וכן מפרט ומסביר על אופן חלוקת הדירות וקביעת וועד מנהל אשר מלווה את הפרויקט מטעם חברי הקבוצה. 

 

רישום בטאבו ואופן התשלום

הקרקע מחולקת בין חברי הקבוצה ונרשמת בטאבו על פי החלוקה. לאחר מכן נבחרים אנשי מקצוע בהם שמאי מקרקעין, מהנדס, אדריכל, עורך דין וקבלן האחראים על תכנון הפרויקט, קובעים את שווי הדירות ומוציאים את הפרויקט לפועל. הרוכשים משלמים בתחילת הפרויקט עבור רכישת המגרש ומעבירים את יתרת התשלומים על פי ההסכם עם הקבלן וזאת בהתאם לקצב התקדמות הבנייה. כאשר מדובר על בניין עם מספר קומות, אופן החלוקה מוכרע לפי הגרלה או בשיטת כל הקודם זוכה במטרה ליצור שוויון בחלוקת הנכסים.

 

מבחינת התשלום, הרי שכל אחד מהרוכשים משלם עבור חלקו במקרקעין לאחר שהצטרף לקבוצה ויתרת התשלום מועברת בכל חודש בהתאם להסכם שנחתם. בעת ביצוע רכישה באמצעות קבוצות רכישה, הרי שיש לוודא היטב מהו המחיר המבוקש עבור המגרש ומהי עלות הפרויקט כולו וזאת על מנת לבחון את כדאיות ההשקעה בפרויקט.

שאלות נוספות ו/או לקבלת ייעוץ משפטי בקבוצות רכישה לחץ כאן

Mobilaw היא פלטפורמה שתחסוך לכם זמן כשאתם מנהלים תהליך משפטי

כשמחפשים שירות משפטי, הדגש הוא על זמן התגובה, היכולת להבין בדיוק באיזה תהליך מדובר, והתאמת עורך דין העוסק בתחום
ועד לקבלת תוצאה מעולה ויעילה. מתוך ההבנה הזאת, יצרנו פלטפורמה שמשתפת פעולה עם עורכי דין מנוסים ומקצועיים, ושכללנו את רמת
 השירות שתתאים לקצב החיים ושתעניק לכם שירות איכותי ומדויק.

יוצרים קשר

משאירים לנו הודעה בכל דרך שנוחה לכם - מייל, הודעה קולית, וואטספ

שיחת ייעוץ

עו"ד מטעמנו חוזר אליכם במהירות כדי לזהות את הצורך המשפטי ולגבש תכנית והצעה

מתאימים לכם פתרון משפטי

אנחנו מחברים אותך עם עו"ד מצוות Mobilaw העוסק בתחום השירות הנדרש בלוחות זמנים המתאימים לך

Mobilaw מלווה אותך

עו”ד מטעמנו מלווה את התהליך בכדי לוודא שנשמרת רמת טיפול ושירות מקצועית ומהירה

דילוג לתוכן