התנהלות מול רשם המקרקעין

התנהלות מול רשם המקרקעין

התנהלות מול רשם המקרקעין

בעת רכישה של דירת מגורים או כל נכס נדל”ן, אחד מהגורמים החשובים ביותר לשם הבטחת זכויותינו הוא רישום בלשכת רישום המקרקעין. טרם ביצוע מהלך הרכישה, חשוב לערוך בדיקת רישום בטאבו על מנת לוודא כי המוכר הוא אכן בעל הזכויות על הנכס וכי הנתונים אשר נמסרו אודות הנכס הינם מדויקים. את פרטי נסח הטאבו ניתן למצוא בלשכות רישום המקרקעין או באתר האינטרנט.

  • רישום בטאבו – השלמת עסקת רכישת דירה מחייבת אישור הבקשה לרישום הזכויות בנכס והעברת הזכויות לידי הרוכש. ישנם כמה סוגים של רישום בטאבו הרלוונטיים לצורך בדיקת הנכס טרם הרכישה וכן בעת הגשת הבקשה לרישום הזכויות על הנכס הנרכש. רישום משכנתא בטאבו נועד להעיד כי הנכס משועבד לבנק או לגופים פיננסיים אחרים, כלומר בעל הזכויות על הנכס אינו יכול למכור אותו וזאת מבלי לקבל אישור מהבנק על ביצוע המהלך.
    • העברת זכויות – עם העברת החזקה על הנכס לידי הרוכשים ומסירת התמורה בעבורו, נרשמות הזכויות על הנכס בטאבו על שם הרוכש. העברת הזכויות מתבצעת בהתאם להצגת מסמכים הכוללים אישור מהרשות המקומית, אישור הטל השבחה, אישור מס שבח ועוד. ההליך של הצגת המסמכים נמשך לרוב מספר חודשים ולאחר מכן ניתן להשלים את רישום הזכויות בלשכת רישום המקרקעין.
    • היתר בנייה – מי שמעוניין לבצע שינויים בדירתו מחויב לקבל מרשות הרישוי או מהוועדה המקומית לתכנון ובניה, היתר התקף למשך שנה. היתר הבניה ניתן על פי חוק התכנון והבניה והוא דרוש גם במצבים של הריסת בניין ובניית בניין חדש.

רישום הערת אהרה

רישום הערת אזהרה בטאבו פירושה כי קיימת התחייבות לגבי הנכס, בין אם כזו המונעת את מכירתו או כזו המחייבת מכירתו. הרוכשים הפוטנציאליים בודקים את מצבו של הנכס ובמקרה של גילוי הערת אזהרה לגבי מכירתו, הרי שהם יכולים להימנע מרכישת הנכס. הערת אזהרה נפוצה הינה של הבנק אשר מעניק את המשכנתא לקונים וזאת ע”מ שהנכס ישמש כבטוחה של הבנק המלווה להחזר המשכנתא. 

שאלות נוספות ו/או לקבלת ייעוץ משפטי בהתנהלות מול רשם המקרקעין לחץ כאן

Mobilaw היא פלטפורמה שתחסוך לכם זמן כשאתם מנהלים תהליך משפטי

כשמחפשים שירות משפטי, הדגש הוא על זמן התגובה, היכולת להבין בדיוק באיזה תהליך מדובר, והתאמת עורך דין העוסק בתחום
ועד לקבלת תוצאה מעולה ויעילה. מתוך ההבנה הזאת, יצרנו פלטפורמה שמשתפת פעולה עם עורכי דין מנוסים ומקצועיים, ושכללנו את רמת
 השירות שתתאים לקצב החיים ושתעניק לכם שירות איכותי ומדויק.

יוצרים קשר

משאירים לנו הודעה בכל דרך שנוחה לכם - מייל, הודעה קולית, וואטספ

שיחת ייעוץ

עו"ד מטעמנו חוזר אליכם במהירות כדי לזהות את הצורך המשפטי ולגבש תכנית והצעה

מתאימים לכם פתרון משפטי

אנחנו מחברים אותך עם עו"ד מצוות Mobilaw העוסק בתחום השירות הנדרש בלוחות זמנים המתאימים לך

Mobilaw מלווה אותך

עו”ד מטעמנו מלווה את התהליך בכדי לוודא שנשמרת רמת טיפול ושירות מקצועית ומהירה

דילוג לתוכן