שלילת / פסילת רישיון

שלילת / פסילת רישיון

שלילת רשיון

מדי שנה נשללים במדינת ישראל אלפי רישיונות נהיגה, כאשר ישנם סוגים שונים של שלילת רישיון נהיגה:

פסילת רישיון  

קצין משטרה רשאי לפסול אדם מלנהוג למשך תקופה מוגבלת וזאת בגין ביצוע עבירות מסוימות. פסילת רישיון נהיגה הינה מהלך המתבצע בגין עבירה שגרמה לתאונת דרכים בה נהרג אדם או בגין עבירה שגרמה לתאונת דרכים בה אדם נחבל או שרכושו ניזוק. בעבירות נהיגה בשכירות, מהירות מופרזת, עקיפה מסוכנת וכו’, ניתן לפסול את הנהג לתקופה של 30 יום.

ישנם מספר גופים וגורמים הרשאים להורות על פסילת רישיון במדינת ישראל: פסילה על ידי בית המשפט, פסילה על ידי רשות הרישוי ופסילה על ידי קצין משטרה. פסילת רישיון יכולה להיות קצובה לתקופה ידועה מראש או פסילה לצמיתות. על פי פקודות התעבורה נקבע כי בית המשפט רשאי לפסול רישיון נהיגה של אדם עד לתום ההליכים המשפטיים נגדו, כאשר ניתן לערער על ההחלטה במידה וחלו שינויים נסיבתיים מזמן קבלת ההחלטה. פסילת רישיון הינה בסמכותה גם של רשות הרישוי וזאת בשל מצב רפואי בעייתי או בשל בעיות אחרות. פסילת רישיון טרם הגשת כתב אישום או טרם הרשעה אינה באה במקום העונש אלא נועדה להרחיק את הנהג המסוכן מן הכביש.

שלילת רישיון מנהלתית 

המונח שלילה מנהלתית מתייחס לשלילת רישיון נהיגה על ידי קצין משטרה לתקופה מוגדרת וזאת נוכח חשד לביצוע עבירות תנועה חמורות בידי הנהג. שלילה מנהלתית יכולה להתבצע עוד בטרם החלו הליכים משפטיים, כאשר סמכות קצין המשטרה הינה לשלול את הרישיון בגין העבירות המוגדרות בחוק. שלילה מנהלתית אינה מהווה תחליף לעונש אשר יוטל על הנהג במידה והוא יורשע בעבירות המיוחסות לו, אלא נועדה להרחיק נהגים מסוכנים מהכביש. שלילה מנהלתית גוררת איסור לנהוג באותה המידה כמו פסילת רישיון בבית המשפט לתעבורה ובמידה והנהג מפר את הצו המנהלי, הרי שהוא עלול להיענש בחומרה. 

שאלות נוספות ו/או לקבלת ייעוץ משפטי בשלילת / פסילת רישיון לחץ כאן

Mobilaw היא פלטפורמה שתחסוך לכם זמן כשאתם מנהלים תהליך משפטי

כשמחפשים שירות משפטי, הדגש הוא על זמן התגובה, היכולת להבין בדיוק באיזה תהליך מדובר, והתאמת עורך דין העוסק בתחום
ועד לקבלת תוצאה מעולה ויעילה. מתוך ההבנה הזאת, יצרנו פלטפורמה שמשתפת פעולה עם עורכי דין מנוסים ומקצועיים, ושכללנו את רמת
 השירות שתתאים לקצב החיים ושתעניק לכם שירות איכותי ומדויק.

יוצרים קשר

משאירים לנו הודעה בכל דרך שנוחה לכם - מייל, הודעה קולית, וואטספ

שיחת ייעוץ

עו"ד מטעמנו חוזר אליכם במהירות כדי לזהות את הצורך המשפטי ולגבש תכנית והצעה

מתאימים לכם פתרון משפטי

אנחנו מחברים אותך עם עו"ד מצוות Mobilaw העוסק בתחום השירות הנדרש בלוחות זמנים המתאימים לך

Mobilaw מלווה אותך

עו”ד מטעמנו מלווה את התהליך בכדי לוודא שנשמרת רמת טיפול ושירות מקצועית ומהירה

דילוג לתוכן